Wysokość refundacji na pieluchomajtki

Medycyna i zdrowie

Jeśli szukasz informacji, jak uzyskać refundację na NFZ na pieluchomajtki i jaka kwota Ci przysługuje – zapraszamy do lektury. Ten artykuł pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości.

Wystawienie zlecenia refundacyjnego

Jeśli zaliczasz się do jednej z kategorii osób wyszczególnionych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 maja 2017 roku, musisz stawić się u lekarza w celu uzyskania zlecenia refundacyjnego. Lekarz ustali, czy refundacja się należy i wystawi zlecenie. Uwaga – po 1 kwietnia 2020 NFZ przyjmie wyłącznie zlecenia wystawione na nowym druku. Warto tego dopilnować, aby nie musieć wybierać się do lekarza po raz drugi.
Jeśli przysługują Ci dodatkowe ulgi na przykład ze względu na bycie repatriantem lub weteranem wojennym – również trzeba zwrócić uwagę, aby lekarz uwzględnił takie dane w zleceniu.
Zlecenie powtórne, po upływie pierwszego zlecenia, może być wystawione zaocznie, bez wizyty u lekarza. Z reguły może to zrobić dowolny lekarz czy inny podmiot do tego uprawniony jednak w wyjątkowych przypadkach zajmuje się tym najbliższy oddział NFZ.

Jaka wysokość refundacji?

W zależności od jednostki chorobowej, ze względu na którą przyznano refundację, jej wysokość różni się. Osobom, którym przyznano refundację na środki chłonne z powodu choroby nowotworowej, należy się refundacja pieluchomajtek dla dzieci w wysokości 100% do kwoty 77 zł w skali miesiąca. Pozostałym kategoriom osób rozporządzenie przyznaje refundację w wysokości 70% do kwoty 90 zł w skali miesiąca.

Gdzie zrealizować refundację?

Do wyboru jest naprawdę wiele punktów, w tym stacjonarnych i niestacjonarnych. Niezależnie od tego, jakie miejsce się wybierze, przy niepełnej realizacji zlecenia należy mieć świadomość, że już do końca ważności tego konkretnego zlecenia trzeba zaopatrywać się w tym samym miejscu. Wiele sklepów online oferujących środki chłonne, oferuje intuicyjny kalkulator refundacji majtki chłonne. To narzędzie znacząco ułatwia obliczenie kwoty należnej do zapłaty po odliczeniu refundacji. Większość z takich miejsc daje możliwość realizacji refundacji na pieluchomajtki NFZ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *