Olejki doTERRA – właściwości, zastosowania

Pozostałe

Olejki eteryczne są naturalnymi substancjami, które występują w każdej roślinie. Mnogość zastosowań, jakie oferują sprawia, że coraz więcej osób docenia ich właściwości.

doTERRA – co to za firma?

Jest to powstałe w 2008 roku w Stanach Zjednoczonych przedsiębiorstwo, które zajmuje się wytwarzaniem najwyższej jakości olejków eterycznych. Wszystkie ich wyroby powstają z zastosowaniem najwyższej jakości składników, pozyskanych z upraw zlokalizowanych na całym świecie. Twórcom marki przyświeca bowiem jeden cel: dostarczyć swym klientom najczystszych biologicznie substancji, bez dodatku sztucznych składników.

Z tego względu, marka jest bardzo ceniona przez osoby, które preferują możliwie najbardziej naturalne kosmetyki i inne środki. W bogatej ofercie produktów znajdują się nie tylko olejki doTERRA, ale również bazowana na nich chemia gospodarcza, suplementy diety czy pasty do zębów.

Na co uważać przy stosowaniu olejków?

Jak każde naturalne substancje, również olejki eteryczne działają bardzo silnie i dlatego zalecana jest duża ostrożność podczas ich stosowania. Dlatego też należy przechowywać je w miejscu niedostępnym dla dzieci. Dodatkowo, kobiety ciężarne oraz karmiące piersią przed użyciem olejków w dowolnie wybranej formie powinny skonsultować się z lekarzem.

Należy również pamiętać, że nie zaleca się miejscowego stosowania tych substancji na uszkodzoną skórę oraz błony śluzowe – w ogóle.

Olejki doTERRA zastosowanie

Zasadniczo wyroby zawierające olejki eteryczne marki doTERRA znajdują szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Pośród ich produktów można znaleźć między innymi naturalne pasty do zębów, chemię gospodarczą, mieszanki olejków do aromaterapii czy suplementy diety.

Klasyczne olejki można stosować na trzy sposoby: doustnie, miejscowo oraz w formie wziewnej.

Pierwsza z metod wymaga zamknięcia olejku w żelowej kapsułce. Nie należy spożywać ich w formie płynnej, bowiem ze względu na silnie drażniące właściwości, doprowadziłyby do uszkodzenia przełyku. Gdy olejek znajduje się w kapsułce, zostaje uwolniony dopiero w żołądku, gdzie kwasy są w stanie zredukować ewentualne niekorzystne właściwości, pozostawiając jedynie dobroczynne działanie.

W kwestii miejscowego ich stosowania, należy pamiętać o kilku kwestiach. Odpowiednio dobrany olejek może wspomóc gojenie nadwyrężonych mięśni – wystarczy wybrać wyrób, który wykazuje działanie rozgrzewające i przeciwzapalne. Absolutnie nie należy stosować olejków na podrażnioną lub uszkodzoną skórę. Nie jest odpowiedni dla błon śluzowych. Aby nieco zmniejszyć jego drażniące właściwości, można zdecydować się na rozrobienie kilku kropel olejku z ulubionym olejem jadalnym lub kosmetycznym.

Aromaterapeutyczne działanie olejku zna prawdopodobnie każdy. Odpowiednio dobrany, może z powodzeniem udrożnić zatkany nos oraz wspomóc skołatane nerwy. Należy jednak pamiętać, aby nie wdychać olejku bezpośrednio z buteleczki, a użyć specjalnego kominka lub po prostu garnka z gorącą wodą. W ten sposób, olejek nie podrażni dróg oddechowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *