Jak wybrać materac piankowy?

Dom

Wybór materaca wcale nie musi należeć do najprostszych czynności. Ze względu na duży wybór, teoretycznie klient może przebierać w ofertach. Niestety wiąże się to również bólem głowy związanym z tym który produkt będzie najlepiej pasował do jego preferencji. W tym artykule dowiesz się kilku najważniejszych informacji o materacu piankowym. Zestawimy go z drugim najczęściej kupowanym produktem, czyli sprężynowym. Który z nich jest lepszy i co warto wiedzieć o piankowych modelach? Zapraszamy do lektury.

Sprężyna czy pianka?

Materace piankowe czy sprężynowe? Wielu klientów staje przed tym trudnym pytaniem w trakcie wyboru produktu do swojej sypialni. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ wybór materaca bywa trudny. Na wstępie należy podkreślić, że materace piankowe i sprężynowe to tylko szerokie grupy, pod którymi kryją się setki modeli w różnych kształtach i o różnych właściwościach. Decydując się na jeden konkretny, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wzrost, wagę, stan zdrowia naszego kręgosłupa, zalecenia lekarza, kwestie alergiczne oraz komfort snu.

Najważniejszy jest komfort

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem materaca piankowego lub sprężynowego, warto na samym początku sprawdzić najważniejsze informacje, mówiące o tym, czym charakteryzują się poszczególne modele. Produkt wykonany z pianki najłatwiej ocenić, zestawiając go właśnie z drugim najchętniej kupowanym, czyli sprężynowym. Ten drugi znany jest od lat, ale prawdziwą rewolucję przeszedł całkiem niedawno. Dzięki wypełnieniu bonellowym lub zwykłym sprężynom możemy kupić również nowoczesny model kieszeniowy. Produkty charakteryzują się dużą elastycznością.

Konkurencja, czyli wypełnienie piankowe, jest prawdziwą innowacją w świecie materacy. Ze względu na wygodę i podtrzymywanie w idealnej pozycji naszego kręgosłupa, eksperci polecają je nawet dla dzieci. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów materacy piankowych, wykonanych między innymi z pianki wysokoelastycznej. Dzięki zastosowaniu w nich dwóch różnych materiałów otwartokomórkowych są to produkty niezwykle dobre pod względem wentylacji. Projektanci układają wypełnienie w sposób, który tworzy kształt fali. Jest to opcja zbawienna dla naszego kręgosłupa posiadającego naturalne krzywizny. Kupując materac piankowy, możesz zapomnieć o problemach z bólem pleców, nieprzespanych nocach czy brakiem wygody w trakcie odpoczynku.

Dlaczego warto postawić na materac piankowy?

Mimo faktu, że materac powinien być dopasowany do indywidualnych preferencji użytkowników, to większość osób nie jest w stanie wskazać który produkt bardziej ich interesuje. Z naszej strony możemy z pełnym przekonaniem polecić wybór materaca piankowego. Produkty charakteryzuje nowoczesny design i technologia przyjazna naszemu zdrowiu. Mimo że są droższe od standardowych modeli, posłużą nam przez długie lata, więc można traktować ich zakup w kategorii inwestycji, która zwróci się w postaci komfortu dla naszego kręgosłupa, relaksu w trakcie wypoczynku i długiego snu. Warto więc postawić na materace piankowe z najwyższej półki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *