Idealne dopasowanie protezy do pacjenta

Medycyna i zdrowie

W przypadku protezy kończyn kluczowym elementem jest jej idealne dopasowanie. Nie tylko rozmiar się tutaj liczy, ale także kąt odchylenia, odpowiednia stabilizacja, a także model. To on bowiem zapewnia pacjentowi o wiele większą swobodę i daje możliwość wykonywania czynności, które były tak ukochane przed utratą kończyny. Dlatego tak ważną kwestią jest, aby pacjent przedstawił swoje wszystkie oczekiwania względem protezy. Dzięki temu zostanie mu dobrane możliwie najlepsze z możliwych rozwiązań.

Wiele przymiarek dobierając protezy

Proteza nogi ma za zadanie imitować nogę lub stopę pacjenta. Ma więc trudne zadanie do spełnienia, bo nie dość, że musi być elastyczna, to jeszcze ma za zadanie podtrzymać całe ciało. Dlatego tak ważną kwestią jest, aby była ona właściwie dobrana. Jej wykonanie nie odbywa się więc bardzo szybko i potrzebnych jest wiele przymiarek, które pozwolą dopasować protezę idealnie pod konkretny przypadek i osobę. Dzięki temu właśnie pacjent może powrócić do wykonywania wszelkich czynności, jakie wykonywał przed utratą kończyny.

Nauka chodzenia w protezie

Bioniczna ręka, czy też ta imitująca nogę jest na początku bardzo trudna do użytkowania. Pacjent musi się nauczyć z niej korzystać, dlatego jeszcze zanim otrzyma właściwą protezę zaleca się, aby korzystał z innej, która przeznaczona jest do rehabilitacji. Dzięki temu, kiedy już zacznie korzystać z protezy właściwej, to zadanie będzie ułatwione i o wiele szybciej powróci do pełnej sprawności i odzyska dawne życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *